Prowadząc w różnych firmach projekty szkoleniowe każdorazowo dotykam niedostatecznej jakości zarządzania. Najczęściej powtarzającą się regułą w tym zakresie, wpływającą negatywnie na całą organizację, są duże braki w kompetencjach miękkich u kierujących firmami oraz zespołami w strukturach organizacyjnych. Właściwie około 70% menedżerów zarządzanie ludźmi sprowadza do codziennego otwierania raportów z wynikami produkcyjno-sprzedażowymi i rozliczania tych osób, które „ nie dowożą” oczekiwanych rezultatów. Działają oni głównie reaktywnie, czyli dopiero wówczas, gdy pojawia się problem. Takie podejście do zarządzania przez lata uważano za jedynie słuszne i niestety w wielu firmach nadal ono funkcjonuje jako jedyne.
Grupa wsparcia rozwojowego dla nastolatków w wieku 12 – 15 lat.
Wczesne dorastanie jest trudnym okresem dla dziecka i jego najbliższych. Silna potrzeba identyfikacji z grupą rówieśniczą z jednej strony a z drugiej poszukiwanie własnej odrębności i tożsamości rodzi wiele napięć. Często przestają się sprawdzać dotychczasowe mechanizmy a nowych jeszcze nie ma, bo młody człowiek jeszcze nie wie kim jest. Traci przywileje dziecka ale nie zyskuje przywilejów dorosłego.
Organizowane w Centrum ENSO zajęcia mają pomóc przejść zarówno dzieciom jak i rodzicom przez to nowe doświadczenie. Proponujemy w pierwszym etapie 10 dwugodzinnych spotkań, podczas których poznamy się, zintegrujemy i postawimy pierwsze hipotezy co do potrzeb wsparcia. Kolejnym etapem będzie stworzenie grupy terapeutycznej dla nastolatków tego potrzebujących, ewentualnie skierowanie ich na psychoterapię indywidualną.