shutterstock
3 sierpnia 2019

Szkoła dla Rodziców

Jak ważna jest rola rodziców w procesie rozwoju dziecka wiemy wszyscy. Dlaczego osobowość rodziców, ich motywacja i świadomość jest decydująca gdy kształtuje się charakter dzieci, powie każdy psycholog. Zarówno dom rodzinny, jak i później szkoła i rówieśnicy kształtują nasze dzieci, pozwalając im, bądź niestety hamując, ich rozwój i wszechstronne przygotowanie do pełnej samodzielności.

Chcąc wspomóc ten proces i wyposażyć rodziców w narzędzia pomagające im  bardziej świadomie pełnić swoją rolę, Centrum Terapii ENSO zaprasza na kolejną edycję zajęć w „Szkole dla Rodziców”.

Podczas 10 dwugodzinnych spotkań uczestnicy Szkoły dowiedzą się jak budować relacje z własnym dzieckiem i jak wspierać jego rozwój by mogło wykorzystać swój potencjał. Rodzice dowiedzą się też dlaczego ważne jest stawianie granic i wymagań, konsekwencja, pasja, ale i radość z rodzicielstwa oraz satysfakcja ze wspólnego przebywania. Sprawdzą też na ile są uważni i jak umieją obserwować rozwój własnych dzieci. Podczas zajęć poznają również innych rodziców i zrozumieją, że każdy z nich boryka się ze swoimi problemami i że nie ma rodziców idealnych.

Celem spotkań jest wyposażenie uczestników w konkretną wiedzę i umiejętności wychowawcze aby stali się jeszcze lepszymi rodzicami.

Zajęcia Szkoły dla Rodziców będą realizowane w Gdańsku i są odpłatne – termin rozpoczęcia zajęć uzależniony będzie od zebrania pełnej, dwunastoosobowej grupy.

Wszelkich informacji udzielamy oraz przyjmujemy zapisy pod numerem telefonu 797 504 804, mail: biuro.gdansk@enso-terapia.pl