Marta Typa

Jestem psycholożką, edukatorką seksualną oraz terapeutką w trakcie certyfikacji w akredytowanej Szkole Psychoterapii Poznawczo-Behawioralnej Uniwersytetu SWPS. Ukończyłam psychologię na Uniwersytecie Gdańskim.

Doświadczenie pracy z klientem zdobywałam w interwencji kryzysowej oraz pomocy społecznej; pracy z grupami, rodzinami i indywidualnymi klientami. Uczestniczyłam w wielu szkoleniach z zakresu interwencji kryzysowej, pomocy psychologicznej i wspierania osób z zaburzeniami psychicznymi. Od 2017 roku współpracuję z Fundacją Centrum Praw Kobiet. W chwili obecnej udzielam wsparcia psychologicznego oraz psychoterapeutycznego w Centrum Enso w Gdańsku, Poradni Centrum CBT dla dzieci i młodzieży w Gdańsku oraz w Klinice Psychiatrii Dorosłych Uniwersyteckiego Centrum Klinicznego. Regularnie poszerzam swoją wiedzę i dobieram metody pracy do indywidualnych potrzeb każdego klienta, opierając się na technikach uważności i współczucia, terapii dialektyczno-behawioralnej, terapii akceptacji i zaangażowania oraz dialogu motywującym. Terapia poznawczo-behawioralna jest dynamicznie rozwijającą się praktyką opartą na dowodach naukowych (evidence-based); pomaga poznać swoje emocje i myśli, nauczyć się skutecznie radzić sobie m.in. ze stresem i problematycznymi nawykami, wzbogaca klienta o metody rozwiązywania problemów, których może swobodnie używać po zakończeniu terapii.

Pierwsze kilka spotkań polega na dokładnym określeniu sytuacji i problemów z jakimi boryka się klient oraz zaplanowaniu terapii w porozumieniu z klientem.
W ENSO pomagam klientom znajdującym się w kryzysie psychicznym oraz cierpiącym na zaburzenia afektywne, lękowe i zaburzenia osobowości. Towarzyszę przede wszystkim człowiekowi, nie zaś jego diagnozie. Razem możemy przezwyciężyć cierpienie i nauczyć się żyć w zgodzie z potrzebami i wartościami.

Swoją pracę poddaję regularnej superwizji.

Specjaliści z Gdańska