Klaudia Tylus

Klaudia Tylus

W pracy z pacjentami stawiam na indywidualne podejście oraz relacje oparte na poczuciu bezpieczeństwa, empatii i wzajemnym szacunku. Wszystko po to, aby każdy otrzymał taką pomoc, jakiej potrzebuje.

Z wykształcenia jestem psychologiem (specjalność kliniczna), certyfikowanym trenerem umiejętności społecznych. Ukończyłam I i II stopień Terapii Skoncentrowanej na Rozwiązaniach (TSR). W 2021r. rozpoczęłam studia podyplomowe z przygotowania pedagogicznego.

Doświadczenie zdobywałam podczas praktyk w Miejskim Ośrodku Pomocy Rodzinie w Szczecinie oraz dyżurów w linii wsparcia psychologicznego w ramach projektu “Studenci w pandemii”. Od 2017r. jestem związana ze Stowarzyszeniem WIOSNA i programem społecznym Akademia Przyszłości, którego celem jest wzmacnianie w dzieciach poczucia własnej wartości i rozwój ich potencjału. Pracuję także jako psycholog w szkole ponadpodstawowej, głównie udzielając konsultacji osobom w wieku nastoletnim oraz młodym dorosłym.

Swój warsztat poszerzam poprzez uczestnictwo w konferencjach i szkoleniach, m.in. z metody Kids’Skills – Dam radę! I I’m proud of You – Jestem z Ciebie dumny, a także technik CBT. W niedalekiej przyszłości mam zamiar rozpocząć 4-letnią szkołę psychoterapii poznawczo-behawioralnej.

Jeżeli czujesz, że sytuacja, w której znajdujesz się Ty lub Twoje Dziecko, jest dla Was trudna, potrzebujecie zmiany, nowej perspektywy, zapraszam na konsultację.

Pomagam Dzieciom (od 10 roku życia) i Młodzieży między innymi w:
-budowaniu poczucia własnej wartości;
-nabieraniu większej pewności siebie;
-odzyskiwaniu motywacji do działania;
-radzeniu sobie z obniżonym nastrojem (związanym np. z nauką zdalną), stresem, napięciem, lękiem, złością;
-rozwiązywaniu trudności w relacjach z rówieśnikami lub osobami dorosłymi.

Wspieram osoby dorosłe m.in.:
-doświadczające lęku, stresu, napięcia, depresji, nerwicy, poczucia krzywdy;
-przytłoczone emocjami i myśleniem o przyszłości;
-mające trudności w nawiązywaniu satysfakcjonujących relacji z innymi ludźmi lub przeżywające trudności w związkach;
-doświadczające stanów przygnębienia i utraty sensu życia;
-z obniżoną samooceną i poczuciem braku wpływu na swoje życie.

Specjaliści z Gdańska