Agata Pawlik

Agata Pawlik small scaled

Jestem psychologiem oraz uczestnikiem szkolenia psychoterapeutycznego w Krakowskim Centrum Psychodynamicznym. Ukończyłam 5-letnie studia magisterskie z psychologii o specjalności klinicznej. Swoje doświadczenie w pracy zdobywałam na stażu w Ogólnopolskim Centrum Zaburzeń Odżywiania we Wrocławiu oraz na Oddziale Psychiatrycznym dla Młodzieży w Centrum Neuropsychiatrii NEUROMED we Wrocławiu.

Jako psycholog w Złotnickim Centrum Edukacyjnym we Wrocławiu miałam okazję współpracować z najmłodszymi. Prowadziłam zajęcia dla dzieci z Autyzmem, Zespołem Aspergera oraz warsztaty związane z nauką emocji, treningiem umiejętności społecznych oraz relaksacją. Praca z dziećmi oraz młodzieżą jest moją ogromną pasją. Podczas studiów odbyłam wolontariaty w Domu Aniołów Stróżów w Katowicach, w którym pracowałam z młodzieżą dotkniętą marginalizacją społeczną, z dziećmi na Uniwersytecie Dzieci a także Miejskim Ośrodku Pomocy Społecznej we Wrocławiu.

W przeszłości byłam wolontariuszką w Środowiskowym Domu Samopomocy DOLSAR we Wrocławiu, który jest przeznaczony dla osób pełnoletnich z przewlekłymi zaburzeniami psychotycznymi.

Doświadczenie, które zdobyłam umożliwia mi pracę z osobami w różnym wieku i z różnymi trudnościami.

Nieustannie poszerzam swoją wiedzę i umiejętności, uczestnicząc w licznych szkoleniach oraz konferencjach naukowych. Odbyłam kurs związany z leczeniem uzależnień behawioralnych zorganizowany przez NZOZ Karan oraz kurs dotyczący uzależnień wśród dzieci i młodzieży w Fundacji Inspirator. Uczestniczyłam w szkoleniu związanym z pracą z pacjentami chorującymi na zaburzenia odżywiania zorganizowanym przez Centrum Terapii DIALOG w Warszawie.  Współpracowałam z Centrum Badań Stosowanych nad Zdrowiem i Zachowaniami Zdrowotnymi znajdującym się na Uniwersytecie SWPS we Wrocławiu w którym realizowałam międzynarodowy projekt naukowy CO-CREATE związany z promowaniem aktywności fizycznej oraz zdrowego odżywiania wśród młodzieży. Jestem założycielką Koła Naukowego Zaburzeń Odżywiania i Psychodietetyki CIAŁOŚĆ działającym na Uniwersytecie SWPS.

Prowadzę konsultacje, poradnictwo psychologiczne, psychoedukację oraz psychoterapię indywidualną dzieci, młodzieży oraz osób dorosłych stacjonarnie oraz w formie online. W swoich działaniach kieruję się zasadami kodeksu etycznego psychoterapeuty i psychologa. W pracy z pacjentem najważniejsze są dla mnie profesjonalizm oraz stworzenie bezpiecznej przestrzeni w której będę mogła podejść do każdej osoby indywidualnie.

Specjaliści z Wrocławia