16 września 2020

Akademia Początkującej Mamy

Tomasz Bemben

W epoce informacji, jakim jest bez wątpienia XXI wiek, dostęp do wiedzy, pozornie, jest niczym nieograniczony. Wydaje się więc, że także macierzyństwo „obudowane” jest tak wieloma teoriami, że wystarczy tylko przeczytać to i owo i każda z kobiet w sposób szybki i bezproblemowy, nie tylko przejdzie ten okres, ale i stanie się idealną mamą dla swoich dzieci. Wiemy jednak, że rzeczywistość nieco odbiega od tego idealnego obrazu…

Niby wszystko już wiadomo, ale jak w natłoku informacji dokonać prawidłowej selekcji? jakie kryteria przyjąć? Czy istnieje coś takiego jak instynkt? Na ile można mu zawierzyć? Pytania, pytania, pytania… a jedno jest pewne –  dzieci przychodzą na świat i potrzebują tego samego co 50, 100 i 1000 lat temu… potrzebują miłości, uwagi, wsparcia, granic, radości, frustracji i rodzica gotowego na wyzwania.

W Centrum Terapii ENSO postanowiliśmy podjąć próbę odpowiedzi na niektóre pytania dotyczące macierzyństwa. W tym celu powołujemy Akademię Początkującej Mamy. W jej ramach będziemy organizować cykliczne spotkania z psychologiem, których tematy każdorazowo przygotowujemy przy współpracy kobiet, które z autopsji wiedzą czym jest początkujące macierzyństwo.

Pierwsze spotkanie odbędzie się już 3 października w Gdańsku a jego motywem przewodnim będzie temat: Co się dzieje w głowie „początkującej” Mamy i dlaczego powinna sobie ufać?

Wszystkich chętnych serdecznie zapraszamy.

Informacje o kolejnych spotkaniach będziemy zamieszczać w „Aktualnościach” na stronie internetowej Centrum Terapii ENSO (https://enso-terapia.pl/) i na Facebooku ale także tutaj, na naszym blogu, gdzie na bieżąco będziemy się dzielić wnioskami z naszych spotkań.

Wszelkie informacje o organizacji spotkań, rezerwacji miejsc i kosztach znajdziecie Państwo bezpośrednio na stronie wydarzenia: https://www.facebook.com/events/710553592862333/       oraz pod numerem telefonu 797 504 804.

ZAPRASZAMY!